piątek, 27 listopada 2015

NOWOŚCI FILMOWE część 11

PREMIERY TYGODNIA:

FRANCISZEK ( Francisco -El Padre Jorge ) ( 2015 )

BIOGRAFICZNY

PREMIERA ŚWIATOWA: 10 września 2015
PREMIERA POLSKA: 27 listopada 2015

OBSADA: Drio Grndinetti, Silvia Abascal

Podczas konklawe w 2005 roku młoda, hiszpańska dziennikarka Ana (Silvia Abascal) poznaje arcybiskupa Buenos Aires, jezuitę, Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Od tej chwili śledzi jego losy, długą, trudną, często poruszającą do głębi drogę. Relacje Ojca Jorge i dziennikarki przesycone  są tym samym ciepłem, pogodą ducha i mądrością, którą przyszły Papież będzie zadziwiał wiernych.

Poniżej hiszpański zwiastun.

OBEJRZYJ:

https://www.youtube.com/watch?v=zA0fOYKYxmQ

PREMIERY DVD:

MAGIK Z NOWEGO JORKU ( The Cobbler ) ( 2014 )

DRAMAT / FANTASY / KOMEDIA

PREMIERA ŚWIATOWA: 11 września 2014
PREMIERA POLSKA: 23 listopada 2015

OBSADA: Adam Sandler, Glenn Fleshler, Ellen Barkin, Joey Slotnick, Steve Buscemi, Dustin Hoffman

TYTUŁ ORYGINALNY TO "Szewc". NIE OD DZIŚ POLSCY DYSTRYBUTORZY ZMIENIAJĄ TYTUŁY NA TAKIE, KTÓRE MAJĄ SPOWODOWAĆ WIĘKSZĄ SPRZEDAŻ DANEGO FILMU. NIESTETY POLSCY DYTRYBUTORZY WYMYŚLAJĄ PRZEWAŻNIE DURNE TYTUŁY CZEGO DOWÓD POWYŻEJ. POLSKI TYTUŁ W OGÓLE NIE ODNOSI SIĘ DO SCENARIUSZA, NIE MA NIC Z NIM WSPÓLNEGO ( CIĄG DLASZY NASTĄPI... )

OPIS FILMU:

Znużony pracą nowojorski szewc odkrywa, że wkładając buty swoich klientów staję się....właśnie nimi.

( CIĄG DALSZY ) NIE JEST ON ŻADNYM MAGIKIEM ALE CZY TO ISTOTNE? WAŻNE ŻEBY KASA SPŁYWAŁA DZIĘKI CHYWTLIWEMU TYTUŁOWI, TREŚĆ JEST NIE WAŻNA ANI TYM BARDZIEJ TYTUŁ. PRZYKŁADÓW MOŻNA BY MNOŻYĆ ALE POPRZESTANĘ NA TYM JEDNYM. POLSCY DYSTRYBUTORZY TO FACECI W GARNITURACH KIERUJĄCY SIĘ DURNYMI BADANIAMI RYNKU MAJĄCYMI NA CELU POZNANIE GUSTÓW WIDZÓW, A ŻE TE SĄ NIJAKIE......MAMY TAKIE TYTUŁY I NAJGORSZE FILMY MIMO ŻE NA ŚWIECIE POWSTAJĘ TYSIĄCE FILMÓW MIESIĘCZNIE AMBITNYCH WYBIERANE SĄ JEDNAK TYLKO JUŻ TE KOMERCYJNE. ALE JA NIE O TYM. MIAŁO BYĆ O TŁUMACZENIU ZACHODNICH TYTUŁOW NA POLSKI. POZDRAWIAM WIĘC IDIOTÓW, KTORZY TEGO RODZAJU TYTUŁY WYMYŚLAJĄ.

DO KIN W TYM TYGODNIU WCHODZĄ RÓWNIEŻ "MAKBET" Z MICHAELEM FASSBENDEREM ORAZ "MOST SZPIEGÓW" Z TOMEM HANKSEM. CELOWO DZIŚ O NICH NIE NAPISAŁEM Z RACJI TEGO, IŻ JUŻ O NICH PISAŁEM ( patrz ARCHIWUM BLOGA 18 października 2015 oraz 15 września 2015 ).

Poniżej brytyjski zwiastun.

OBEJRZYJ:

https://www.youtube.com/watch?v=y3bD649uoIQ

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz