sobota, 2 stycznia 2016

SERIAL TELEWIZYJNY część 4

UNFORGOTTEN ( 2015 )

SEZON: 1
ODCINKI: 6

DRAMAT KRYMINALNY

PREMIERA ŚWIATOWA: 8 października 2015
PREMIERA POLSKA: BRAK

OBSADA: Nicola Walker, Sanjeev Bhaskar, Trevor Eve, Bernanrd Hill, Gemma Jones, Tom Courtenay

Serial opowiada o sprawie morderstwa popełnionego 39 lat wcześniej. Pod rozebranym domem zostaje znaleziony szkielet młodego mężczyzny. Śledztwo prowadzone w tej sprawie wstrząsa życiem czworga ludzi. Śledztwo prowadzi wyjątkowo wrażliwa nadkomisarz CASSIE STUART. Wystarczy na nią spojrzeć by dostrzec, że nie jest to dla niej tylko praca. Jest to dla niej wręcz sprawa osobista. Ze łzami w oczach próbuje rozwiązać sprawę i dociera do matki ofiary obiecując jej iż dowie się kto 39 lat temu zalał jej syna betonem w piwnicy.

Serial liczy sobie 6 odcinków i obejrzałem go w jeden dzień. Arcydzieło to słowo, którego można śmiało użyć do podsumowania całości. Dawno nie widziałem tak kapitalnego serialu. Jest to brytyjski dramat kryminalny, a wiadomo, że nikt nie robi ich lepiej niż Brytyjczycy. Tutaj nie ma pościgów ani strzelanin. Jest żmudne śledztwo, powalająca ilość szczegółów i detali, niesamowicie krwiste postacie, niesamowity realizm, klimat.
Przypomina mi to nieco inny serial również brytyjski i również wyprodukowany przez tę samą stację telewizyjną czyli ITV. Mowa o serialu "Główny podejrzany" ( Prime Suspect ) emitowany przez wspomnianą  stację w latach 1991-2006, a w roli głównej wystąpiła kapitalna w tej roli HELEN MIRREN. W serialu nie było w ogóle akcji ani strzelanin, tylko pokazana praca w policji za biurkiem i prowadzone w nim śledztwo. Rozmowy były tak skomplikowane i nafaszerowane detalami iż trudno się było nie zgubić.

Nie inaczej jest z "Unforgotten". SERIAL ROKU!!!

UWAGA: Wspomniałem o serialu "Główny podejrzany". HELEN MIRREN zagrała w nim postać JANE TENNISON W latach 1991-2006 powstało siedem dwuczęściowych serii. W 2016 roku powstanie serial "Tennison" ( od nazwiska bohaterki "Głównego podejrzanego" ). Serial cofnie się do młodych lat JANE TENNISON, która w nowym serialu będzie miała 22 lata a nie 45 i opowie o pierwszej sprawie przez nią prowadzonej. Nie wybrano jeszcze aktorki, która tę postać zagra. Serial będzie liczył sześć odcinków.

UWAGA: I na koniec cudowna informacja. Omówiony dziś serial "Unforgotten" odniósł sukces w związku z czym stacja ITV zapowiedziała na lato 2016 roku jego drugą serię, w której bohaterka poprowadzi nowe śledztwo.

Poniżej brytyjski zwiastun.

OBEJRZYJ:

https://www.youtube.com/watch?v=8oX_WsLS7sQ

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz